پرسش‌های متداول

اعتبار این مجله چگونه است؟

این مجله به صورت فصل‌نامه انتشار یافته و در فهرست نشریات علمی-پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. در ضمن این مجله در فهرست نشریات جهان اسلام (ISC) نمایه می شود.

مدت زمان بررسی و ارزیابی مقاله چه مدت است؟

پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال کیفیت نگارش و تهیه متن مقاله نیز در ارزیابی مقاله موثر است. لذا بسته به مدت ارزیابی توسط داوران، مدت بررسی مقاله متغیر خواهد بود، ولی تلاش بر این است که این مدت به کمترین زمان ممکن کاهش یابد. در هر حال، تلاش بر آن است که میانگین زمان ارزیابی مقالات بیش از شش ماه نباشد.

چرا مقاله ای که وارد سامانه کرده بودم را دیگر در پرونده خودم نمی بینم؟

پس از شروع روند داوری فقط نویسنده رابط مقاله می‌تواند پیشرفت روند ارزیابی را پیگیری نماید. نویسندگان همکار نمی‌توانند روند پیشرفت را در سامانه پیگیری نمایند.

پذیرش با اصلاحات کلی به چه معنی است؟

این نوع پذیرش مشروط است و مرحله ارزیابی هنوز برای مقاله تمام نشده است و داور (داورها) مقاله را پس از اعمال تصحیحات، مجدد داوری خواهند نمود.

پذیرش با اصلاحات جزئی به چه معنی است؟

پذیرش با اصلاحات جزئی به این معنی است که تصحیحات درخواستی توسط داورها برای مقاله اندک است و درصورت اعمال آنها توسط نویسنده و ارسال نسخه تصحیح شده در مهلت مقرر، مقاله بررسی و در صورت تایید مورد پذیرش قرار می گیرد.

پس از ارسال مقاله به سامانه چه کارهایی را بایستی انجام دهم؟

توصیه می‌کنیم که به صورت مرتب به ایمیل‌های خود مراجعه نمایید و اگر پیغامی از سوی مجله دریافت نمودید متن آن را به دقت ملاحظه نمایید. در برخی موارد و به ندرت ارسال نامه الکترونیکی دچار مشکل می‌شود. توصیه می شود در بازه های زمانی مناسب پرونده مقاله را در سامانه مجله ملاحظه نمایید.

هزینه انتشار مقاله چقدر است و در چه مرحله‌ای باید پرداخت شود؟

پس از اتمام فرآیند داوری، چنانچه عضو هیات تحریریه مرتبط با موضوع مقاله، پس از بررسی نتایج داوری و پاسخ نگارنده (نگارندگان)، پذیرش نهایی مقاله را بلامانع دانست، از طریق سامانه، مقاله برای پرداخت هزینه انتشار (در حال حاضر یک میلیون تومان) برای نگارنده رابط ارسال می‌شود. چنانچه نگارنده از طریق سامانه، مبلغ تعیین شده را پرداخت نماید، بعد از این مرحله نگارنده رابط ایمیل پذیرش نهایی را دریافت خواهد کرد.